Miau !
Index
Forum
Adopcje
Adopcje start
Szukaj kota>>>
Moje ogloszenia
Dodaj ogloszenie
Poczta
Adopcje

Dzial sponsoruje      

 Felek - spójrz na świat moimi oczami
2019-05-09 
Ma 2 lata i chyba od zawsze świat widzi inaczej niż większość jego kocich braci. Oczy dawno temu zniszczył koci katar - zabierając wzrok w jednym z nich, w drugim wieszając już na zawsze firankę, zza której Felek ogląda życie. Nie zna innego świata - tylko ten zamglony, ale i taki mu się podoba. Radzi w nim sobie bardzo dobrze, choć przerażają go nowości i duże przestrzenie. Nie lubi hałasu i tłumu. Kocha inne koty.
Jest kotem niedowidzącym, ale widzi znacznie więcej, niż nam się wydaje. Doskonale wyczuwa nasze nastroje i poddaje się im. Nasze zdenerwowanie budzi w nim obawę, ale nasz spokój sprawia, że i Felek się rozluźnia - przytula, poddaje główkę do głaskania dając przedsmak tego, co może być udziałem wrażliwego, delikatnego opiekuna. Człowiek może się stać dla niego prawdziwym przyjacielem, jeśli tylko utoruje sobie drogę do serca Felka łagodnością i spokojem.

Felek jest grzecznym wykastrowanym kocurkiem.
Felek trafił pod Naszą opiekę wraz ze swoją przewodniczką Tosią.
Oba koty znalezione na ulicy, były wcześniej pod opieką życzliwej osoby, która niestety mogła zapewnić im jedynie ciepły kąt w blokowej piwnicy.
Felek będąc pod opieką fundacji został odrobaczony, zaszczepiony i zaczipowany. Testy FIV, FELV ujemne. Przeszedł również konsultacje okulistyczne, w wyniku których stwierdzono, że jest kotem niedowidzącym w około 50%. Po długich rozmowach odstąpiliśmy od wykonania zabiegu, który dawał szansę na niewielką poprawę widzenia, niestety z możliwością powrotu do aktualnego stanu.
Felek mimo swojej niepełnosprawności po aklimatyzacji w nowym miejscu świetnie sobie radzi, coraz chętniej daje się głaskać, bawi się zabawkami, a przede wszystkim otacza opieką młodszych kolegów.
Felek poleca się do adopcji, najchętniej ze swoją "ciocią" Tosią lub na dokocenie do innego spokojnego kota.

Kontakt w sprawie adopcji: marta.kotylion@viva.org.pl


Info
 Wiek:  mlody-dorosly
 Plec:  kocur
 Miasto:  Łódź
 Wojewodztwo:  lódzkie
 Opcja dowozu:  brak
 Kontakt z Sis [ e-mail >>> ] [ forum >>> ]

Reklamy