Miau !
Index
Forum
Adopcje
Adopcje start
Szukaj kota>>>
Moje ogloszenia
Dodaj ogloszenie
Poczta
Adopcje

Dzial sponsoruje      

 Myszka i Tobiasz – szukamy domu stałego bądź tymczasowego na cito
2019-04-22 
Kociaki mają dwa lata, obecnie mieszkają w domu tymczasowym. Ze względu na trudną sytuację obecnej opiekunki, szukamy im nowego domu tymczasowego, lub stałego. Opiekunom tymczasowym zapewnimy pomoc przy szukaniu domu na stałe.

Kotki są ze sobą bardzo zżyte, kochają się, każdego dnia wylizują sobie futerka i dotrzymują sobie towarzystwa. Właśnie dlatego szukamy im domu tylko i wyłącznie w dwupaku, znając ich relacje, nie mamy serca ich rozdzielać.

Przyszli opiekunowie tej dwójki powinni wykazać się dużą wyrozumiałością i cierpliwością oraz świadomością, że koty te potrzebują dużo miłości i oddania, aby w stu procentach pokazać jak wyjątkowymi są towarzyszami.

Historia tego rodzeństwa od samego początku jest bardzo smutna. Urodziły się w patologicznej dzielnicy blokowisk, gdzie ich życie było zagrożone. Z niewiadomych przyczyn, zostały porzucone przez matkę. Zostawienie ich na pastwę losu, było by wyrokiem…

Zostały zabrane i zabezpieczone przez jedną z wolontariuszek fundacji pomagającej kotom wolnożyjącym. Niestety, podczas pierwszej wizyty u weterynarza, okazało się, że Tobiaszek urodził się z nieuleczalną i nieoperacyjną wadą serduszka – otworem pomiędzy dwoma komorami. Dano mu wtedy maksymalnie kilka dni życia. Tymczasem kocurek ma już dwa lata i w codziennym życiu nie pokazuje, że jest chory, a wręcz przeciwnie pełno w nim woli życia. Każdego dnia uciera nosa lekarzom, którzy Go skreślili. Na początku bywa nieufny i ostrożny. Przeważnie przyjmuje postawę czujnego obserwatora z ukrycia. Najpewniej czuje się w bezpiecznym dystansie, w cichym i spokojnym miejscu. Jednak, gdy już pozna swoje otoczenie, nabiera pewności siebie. Noce najchętniej spędza blisko swojego opiekuna, w jego łóżku. Nie jest typowym nakolankowym miziakiem, co nie zmienia faktu, że potrafi okazać miłość i przywiązanie, kręci się blisko nóg swojej pani i wystawia główkę do głaskania.

Tobi do końca życia musi przyjmować leki, wspomagające pracę jego serca. Kocurek zdążył już do tego przywyknąć, jest to codziennym standardem w jego życiu, pięknie przy tym współpracuje ze swoją tymczasową opiekunką. Ze względu na swoją przypadłość, Tobi nie może zostać wykastrowany, ponieważ istnieje bardzo poważne ryzyko, że nie przeżyje podanej narkozy.

Myszka jest zdrową kotką. Wada ominęła jej serduszko. Została wysterylizowana, odrobaczona i odpchlona. Początkowo do obcych jej osób jest wycofana, najczęściej po prostu szuka bezpiecznego miejsca i tam się chowa wraz z Tobiaszkiem, przy którym czuje się bardzo bezpiecznie i pewnie.
W momencie kiedy pozna swojego opiekuna, zaufa mu, staje się zupełnie innym kotem. Daje się głaskać, mizia się, ociera o nogi i chodzi za opiekunem krok w krok. W nocy śpi tuż obok swojego człowieka, uwielbia Go ugniatać łapkami, delikatnie pomrukując i patrząc opiekunowi głęboko w oczy. To właśnie spojrzenie Myszuni wyróżnia ją spośród innych kotów, wzrok ten chwyta za serce – mieszanka ciepła i miłości w tych dużych oczkach, sprawia, że nie sposób jej nie pokochać.
Trzeba po prostu dać jej odrobinę cierpliwości i wyrozumienia, by odkryć jak cudną kotką jest Myszka.

Szukamy im domu w całej Polsce - jeśli znajdą się ludzie o tak dobrym sercu i dadzą szansę tej dwójce – jesteśmy gotowi dowieźć rodzeństwo w każdy zakątek kraju.

Kontakt telefoniczny do obecnej opiekunki: Ola 518660503.

Mysia Tobi Myszunia
Tobiaszek w ulubionym tunelu

Info
 Wiek:  mlody-dorosly
 Plec:  rozne
 Miasto:  Tczew
 Wojewodztwo:  pomorskie
 Opcja dowozu:  caly kraj
 Kontakt z KocicaMika [ e-mail >>> ] [ forum >>> ]

Reklamy